Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz

Historie firmy

Historie společnosti ROS.BR s.r.o.

Společnost ROS, obchodní společnost s ručením omezeným zakládá Ing. Anna Hladíková 2. ledna 1991. Tehdy reaguje na poptávku po cestovní do zahraničí a zároveň, uplatňuje své dlouholeté zkušenosti v oblasti restauračních a ubytovacích služeb. Již v prvních letech pořizuje společnost první autobus. S rozvojem tehdy nové oblasti podnikání se rozšiřuje i nabídka cestovní kanceláře nejen o nové zahraniční destinace, ale i zájezdy leteckou dopravou. Postupně se rozšiřuje flotila autobusů. Společnost zavádí nové infomační systémy a zakládá pobočku v Hradci Králové. Stává se iniciátorem vzniku sdružení cestovních kanceláří A+. Následně otevírá pobočku v Brně a obnovuje vozový park. Společnost následně pořizuje nemovitosti v Bruntále a okolí a současně dům v Hradci Králové. V červnu 2002 se společnost z administrativních důvodů přejmenuje na ROS.BR s.r.o.

Celosvětová finanční krize a celkový pokles výkonu v segmentu cestovního ruchu se také společnosti nevyhne. V letech 2013-2014 si prohlubující krize vyžaduje interní restrukturalizaci. Z důvodu skokového nárůstu nákladů v oblasti autobusové dopravy, se majitelé rozhodují tento segment opustit.

Cestovní kancelář investuje kapitál do informačních systémů, které jsou v daném období na vzestupu. Objevu nový trend, a to je prodej zájezdů prostřednictvím webového prostředí. Tento směr se ukazuje jako správná cesta a dochází tak k uzavření poboček a zvýšení investic do nových technologií. Jako jedna z prvních poskytuje cestovní kancelář data všech obchodním partnerům v novém formátu. Kompletní přechod od tištěných katalogů k on-line katalogu je dalším krokem společnosti. Stává se významným dodavatelem zájezdů pro nově vznikající portály www.nettravel.czwww.zajezdy.cz. V dalších letech se rozšiřuje na portál www.invia.cz. Tyto importují zájezdy přímo z databáze společnosti, a tak se v době končící ekonomické krize rozšiřuje poptávka po produktech cestovní kanceláře ROS.BR s.r.o.

Ukončení investice do vozového parku umožňuje společnosti akumulovat prostředky a zahájit významné investice do vlastních nemovitostí. Začíná se soustředit na nový obor, kterým je pronájem nebytových prostor.

Dochází k modernizaci a rozšíření objektu v Bruntále, vzniká „Zámecká pasáž“. Rekreační objekt u Slezské Harty prochází výraznou modernizací. Původně rodinné rekreační zařízení se mění na ubytovací komplex „Na Volárně“, které tak reaguje na nový trend v ubytování, kterým je agroturistika. Objekt následně rozšiřuje své služby o stravování, a ještě více přibližuje své služby přírodě. Tento krok se ukazuje jako veliký potenciál v době, kdy sílí poptávka po bio produktech a návratu k přírodě. Buduje novou značku „Na Volárně“.