Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Pical Sunny Hotel

Pical Sunny Hotel

Chorvatsko / Poreč

pětipatrový hotel Pical poskytuje komfortní ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích typu superior s balkonem, které jsou orientované do parku (BP = balkon, park) nebo na moře (BM = balkon, moře; za příplatek). Pokoje mají rozlohu 18 m2 a disponují vlastním sociálním zařízením (sprcha nebo vana, WC), sat. TV, telefonem a fénem. Přistýlka pro třetí osobu není možná, dětská postýlka pro děti do 2 let za příplatek 5,5 Eur / den. Více...

Využijte nabídku do 11.10.2019
Last
Atypické termíny

Název ubytování

Pical Sunny Hotel

Poloha

Pical Sunny Hotel leží na západním pobřeží Istrie, nedaleko historického centra Poreče, je obklopen borovicovým lesem a blankytně modrým mořem. Hotel se nachází přibližně 150 m od pláže a 1,3 km od centra letoviska. Hotel Pical je jako stvořený pro romantickou dovolenou ve dvou.

Popis ubytování

pětipatrový hotel Pical poskytuje komfortní ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích typu superior s balkonem, které jsou orientované do parku (BP = balkon, park) nebo na moře (BM = balkon, moře; za příplatek). Pokoje mají rozlohu 18 m2 a disponují vlastním sociálním zařízením (sprcha nebo vana, WC), sat. TV, telefonem a fénem. Přistýlka pro třetí osobu není možná, dětská postýlka pro děti do 2 let za příplatek 5,5 Eur / den.

Vybavení a služby

venkovní bazén s mořskou vodou o rozměrech 25x12,5 m s hloubkou 110 - 180 cm, lehátka a slunečníky, bar u bazénu s občerstvením (grilované maso, pizza, palačinky a další), recepce, klimatizovaná restaurace, bar, kavárna, směnárna, obchod se suvenýry, 3 výtahy, wi-fi připojení na recepci, parkování u hotelu za poplatek 1 Eur / auto / den, konferenční místnost, dále také sauna, masáže a kadeřnictví. Pro děti pískoviště a dětský bazén. Animační program hotelu pro dospělé a děti během hlavní sezóny - sportovní, zábavní a kulutrní akce.

Stravování

polopenze, snídaně a večeře formou bufetu

Pláž

150 m od hotelu, kamenité a oblázkové pláže jsou doplněny betonovými plochami ke slunění. Okraje pláží lemuje borový posrost, který v létě poskytuje příjemný stín. Plážový servis (slunečník, lehátka, křesílka) za poplatek. Na plážích jsou sprchy se sladkou vodou, převlékací kabinky, toalety a plážové bary.

Sport a zábava

bohatá nabídka sportu a zábavy pro všechny - windsurfing, vodní lyžování, půjčovna vodních skútrů, rybaření, lekce potápění, plavecká škola pro děti, můžete zkusit i vodní golf, JetSki a další. Víceúčelová sportovní hala je vhodná pro míčové hry, dále jsou zde tenisové kurty, hřiště pro plážový volejbal, minigolf, golfové hřiště, motokáry, kuželky či bowling. Adrenalinové nadšence zaujme bungee-jumping nebo paragliding. Síť značených cyklotras napříč Istrií Vás dovede na zajímavá místa. Děti potěšíte návštěvou nového aquaparku Aquacolors (otevřen v roce 2015) s 12 tobogány a skuzavkami, bazénem s umělými vlnami, jsou zde také trampolíny, lehátka na opalování, hřiště na plážový volejbal a další; nebo dinoparkem ve Funtaně (7 km). Noční život si užijete v množství tanečních klubů, diskoték a barů. Během léte se konají koncerty vážné hudby, jazzové večery, historický festival (na začátku září) a další.

Možnosti dopravy

vlastní doprava, autobusová doprava

Základní služba zahrnuje

ubytování; polopenzi (snídaně i večeře formou bufetu); pobytovou taxu; spotřebu el. energie a vody; povlečení a ručníky; pojištění CK.

Příplatky

autobusová doprava 2.500 Kč / osoba; svozy a rozvozy v ČR; pobyt na méně než 7 nocí +20% (na vyžádání).

Příplatky placené na místě

parkování 1 Eur / osobní auto / den; dětská postýlka (pro děti do 2 let) 5,5 Eur / den (na vyžádání)

Tipy na výlet

V centru Poreče (5 km) doporučujeme navštívit Eufraziovu baziliku (na seznamu památek UNESCO od roku 1998) ze 6. století zdobenou nádhernými mozaikami, v centru starého města Románský dům (nazývaný také Dům s balkonem), pozdně románský Kanovnický dům, Dům dvou světců nebo tři strážní věže, které tvoří součást městských hradeb. Úžasnou podívanou Vám zaručí návštěva podmořských akvárií a dvou muzeí přímo v Poreči. Nový aquapark Aquacolors je v provozu od roku 2015 a pouze o rok dřív byl otevřen velký aquapark nedaleko Novigradu (25 km). Dále krápníková jeskyně Baredine u obce Nova Vas (11 km) a výlety lodí do Benátek.

Poznámka

domácí zvířata nejsou povolena; přistýlka pro třetí osobu ani plná penze nejsou možné.


Poreč - Informace
Chorvatsko - Informace
pical-hotel-pool.jpg
pical-hotel-entrance.jpg
pool_01p.jpg
INTERIJER_02P.jpg
INTERIJER_01P.jpg
superior-twin-room-seaview_2.jpg
pical-hotel-twin-room.jpg
superior-twin-room-seaview_1.jpg
pical-standard-single.jpg
superior-family-room-seaview_2.jpg
standard-double-room-parkview_2.jpg
Standard-double-room-parkview_PICALp.jpg
standard-family-room-parkview_1.jpg
standard-twin-room-parkview_1.jpg
pical-hotel-airview.jpg
pical-hotel-air-view.jpg
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě
06.09. (pá) - 15.09. (ne)10 dníAutobusová doprava
Autobusem
meal
Polopenze
12 780 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 25 560 KčLastVíce +
07.09. (so) - 14.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
10 280 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 20 560 KčLastVíce +
21.09. (so) - 28.09. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 560 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 13 120 KčLastVíce +
28.09. (so) - 05.10. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 560 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 13 120 KčLastVíce +
05.10. (so) - 12.10. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 560 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 13 120 KčLastVíce +
12.10. (so) - 19.10. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 560 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 13 120 KčLastVíce +
19.10. (so) - 26.10. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 900 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 13 800 KčVíce +
Atypický termínBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
6 560 Kč / os.---
1x Dvoulůžkový pokoj, balkon
6 560 Kč / os.
Zvolit termín...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
1x Dvoulůžkový pokoj, balkon, moře
8 040 Kč / os.
Zvolit termín...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
2x Jednolůžkový pokoj, balkon
8 610 Kč / os.
Zvolit termín...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.
Poreč - Informace:

Obecné informace

Město a přístav s 8 tis. obyvatel je největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu z celé Istrie, má též největší ubytovací kapacitu, mírné podnebí a bohatou vegetaci. Poreč vyrostla na pobřeží severně a jížně od starého města na velice členitém pobřeží. Od severu k jihu zde najdete tato jednotlivá letoviska: Lanterna, Solaris, Červar-Porat, Ulika, Materada, Špadići, Pical. Další leží na jih od Poreče: Brulo, Plava laguna, Zelena laguna, Bijela uvala. Ve všech střediscích najdete krásné borové lesy a další vegetaci, která dosahuje většinou až k moři. Dopravu mezi letovisky obstarává autovláček. Poreč má rozmanité přírodní kamenité pláže s travnatými plochami na slunění. Oblázkové a štěrkové pláže jsou často uměle rozšířené, doplněné betonovými terasami ke slunění. K mimořádně cenným historickým památkám Poreče patří Eufraziova bazilika, zapsaná v roce 1997 do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Fotogalerie

APPP.jpg