Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

PINIJA

PINIJA

Chorvatsko / Zadar

Centrum města 12000 m,Moře 20 m,Pláž 20 m,Pláž FKK m,Od bazénu m,Obchod 300 m,Tenis m,Restaurace 300 m,Marina m,Kotviště pro člun m,Sjezd pro člun m,Benzinová pumpa pro člun m,Benzinová pumpa pro auto m,Rent-a-car m,Potápěčská základna m,Disko klub m,Doktor / nemocnice 14000 m,Letiště 25000 m,Autobus mezinárodní 14000 m,Autobus meziměstský 14000 m,Autobus místní 50 m,Více...

Poloha a popis

Centrum města 12000 m,Moře 20 m,Pláž 20 m,Pláž FKK m,Od bazénu m,Obchod 300 m,Tenis m,Restaurace 300 m,Marina m,Kotviště pro člun m,Sjezd pro člun m,Benzinová pumpa pro člun m,Benzinová pumpa pro auto m,Rent-a-car m,Potápěčská základna m,Disko klub m,Doktor / nemocnice 14000 m,Letiště 25000 m,Autobus mezinárodní 14000 m,Autobus meziměstský 14000 m,Autobus místní 50 m,

Vybavení a služby

Aperitiv-café bar,Restaurace a la carte,Konoba,Prodejna suvenýrů,Směnárna,Zábava,Služby praní a žehlení,

Ubytování

Dvoulůžkový pokoj, premium, s přídavným lůžkem, strana k moři s balkónem a polopenzí - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Dvoulůžkový pokoj - classic - polopenze - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Dvoulůžkový pokoj premium se 2 pomocnými lůžky - HB - pevných lůžek: 2, přistýlek: 2, minimální počet osob v pokoji: 4,Dvoulůžkový pokoj premium + přídavné lůžko s balkónem a polopenzí - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Classic double room with 2 help beds, half board - pevných lůžek: 2, přistýlek: 2, minimální počet osob v pokoji: 4,Dvoulůžkový pokoj - classic - polopenze - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Dvoulůžkový pokoj premium s balkónem single use a polopenzí - pevných lůžek: 1, přistýlek: 0, minimální počet osob v pokoji: 1,Dvoulůžkový pokoj premium + přídavné lůžko s balkónem a polopenzí - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Classic double room with 2 help beds, half board - pevných lůžek: 2, přistýlek: 2, minimální počet osob v pokoji: 4,Dvoulůžkový pokoj classic pokud ho užívá 1 osoba s polopenzí - pevných lůžek: 1, přistýlek: 0, minimální počet osob v pokoji: 1,Dvoulůžkový pokoj premium s balkónem single use a polopenzí - pevných lůžek: 1, přistýlek: 0, minimální počet osob v pokoji: 1,Dvoulůžkový pokoj, premium, s přídavným lůžkem, strana k moři s balkónem a polopenzí - pevných lůžek: 2, přistýlek: 1, minimální počet osob v pokoji: 2,Dvoulůžkový pokoj premium se 2 pomocnými lůžky - HB - pevných lůžek: 2, přistýlek: 2, minimální počet osob v pokoji: 4,Dvoulůžkový pokoj classic pokud ho užívá 1 osoba s polopenzí - pevných lůžek: 1, přistýlek: 0, minimální počet osob v pokoji: 1,

Sport a zábava

Fotbal,Plážový volejbal,Tenis,Mini golf,Stolní tenis,Košíková,Házená,Kulečník,Pronájem jízdních kol,

Pláž

Betonová,Skalnatá,Sprcha na pláži,
Chorvatsko - Informace
107824.JPG
107826.JPG
107827.JPG
107831.JPG
107832.JPG
107833.JPG
107834.JPG
107835.JPG
107836.JPG
107837.JPG
107838.JPG
107839.JPG
107840.JPG
107841.JPG
107842.JPG
97132.JPG
97143.JPG
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě
14.12. (so) - 21.12. (so)8 dníBez dopravy
Vlastní
meal
Polopenze
11 340 Kč / os.---
Konečná cena pro 2 dospělé : 22 680 KčVíce +
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.